Володимир Драбіковський: Вища ліга має вийти на абсолютно новий рівень, також ФБУ готова запустити ще низку нових турнірів

Володимир Драбіковський: Вища ліга має вийти на абсолютно новий рівень, також ФБУ готова запустити ще низку нових турнірів

Попри етап завершення баскетбольного сезону в Україні, у стінах Федерації баскетболу думки уже про наступні чемпіонати. Висока планка Вищої ліги, розвиток жіночої Суперліги, поява жіночої Першої ліги та прогрес ВЮБЛ – ось основні завдання, які на майбутній сезон ставить перед собою ФБУ. Про це і не лише ми поспілкувалися з генеральним секретарем організації – Володимиром Драбіковським.

Володимире Валентиновичу, можете коротко проаналізувати сезон, що добігає свого завершення?

Для світового спорту минулий сезон був, м’яко кажучи, не найкращий. Але, дякувати Господу, попри пандемію та карантин, нам вдається його проводити на належному рівні. У цих умовах провести чемпіонат було неймовірно важко, важко, як ніколи. Попри це, ми завершуємо зараз один із найдовших сезонів Суперліги, який складається з 250-ти матчів. До речі, нагадаю, що рішення грати головний чемпіонат у чотири кола напередодні старту Суперліги Паріматч прийняли голосуванням клуби. Взимку, коли на кілька тижнів був призупинений чемпіонат, ми повторили опитування і знову клуби підтримали формат з 4-ма колами. Зараз виглядає дещо дивним чути від деяких тренерів нарікання до ФБУ щодо втоми йти такий довгий шлях. Я вважаю, що цей сезон нам вдається. Відзначу високу конкуренцію у лізі, яка знову виросла.

Читайте: Київ-Баскет достроково виграв регулярний чемпіонат Суперліги Паріматч

Насьогодні у нас визначилися учасники плей-оф і у нас унікальна ситуація, коли всі вісім команд претендують на чемпіонство у лізі. Словом, і в спортивному, і в організаційному плані Суперлігу Паріматч вдалося вивести на рівень хорошого продукту, який готові показувати у своєму ефірі чотири національні телевізійні канали. Ми розуміємо, що зупинятися не потрібно і, попри економічні труднощі, потрібно покращуватися і розвиватися далі. Покращувати зали, трансляції, маркетинг клубів та роботу з уболівальниками. Є бажання на наступний сезон розширити Суперлігу до 12-ти клубів.

 Водночас насьогодні ми хочемо зробити суттєвий крок уперед у розвитку інших ліг, які знаходяться під вершиною. Насправді це зараз основний вектор, який особисто курує президент ФБУ – Михайло Бродський. Він хоче у новому сезоні побачити у нижчих дивізіонах продукт, який буде на порядок якісніший, і приділяє цьому дуже велику увагу.

Мова йде про жіночу Суперлігу та чоловічу Вищу лігу?

Не лише про ці ліги. Про весь баскетбол, яким ми опікуємось, –  це і Перша ліга, і дитячі змагання, і Вища жіноча ліга та аматори. Давайте по черзі, наприкінці цього сезону нам вдалося стабілізувати медіасупровід у жіночій Суперлізі. Відповідно до наших норм регламенту, клуби почали робити двокамерні трансляції з коментатором та титруванням, з’явилися післяматчеві пресконференції і їх почали дивитися. Ми хочемо закріпити цю систему та збільшити кількість клубів жіночої Суперліги до 9-ти команд. Якщо ти маєш клуб елітного жіночого дивізіону, то маєш відповідати цьому статусу. Не хочеш або не можеш –  є нижчі дивізіони, де вимоги інші.

Щодо Вищої чоловічої ліги, то ми хочемо зменшити кількість клубів у цьому чемпіонаті. Це дасть можливість нам підвищити конкуренцію у лізі і збільшити вимоги до клубів.

Яка кількість команд може бути наступного сезону у Вищій лізі?

У новому сезоні ми бачимо там кращих 10-12 клубів. Колись ми бігали, шукали та вмовляли команди, аби вони виступали у Вищій лізі та жіночій Суперлізі. На щастя, наразі ситуація дещо змінилася. Ми будемо допомагати, радити та розвивати, але ми хочемо бачити відповідне ставлення і від менеджменту команд. Вища ліга – це уже сегмент професійного баскетболу, і ці клуби мають відповідати нормам професіоналів. Підхід деяких команд у маркетинговому та організаційному плані радує, деяким потрібно ще багато працювати. Зараз у лізі грає 16 команд і різниця між ними доволі відчутна, рівень деяких команд не дотягує до того рівня, який ми хочемо бачити у Вищій лізі наступного сезону.

Скоротивши до 10-12 команд цей дивізіон, ми отримаємо зовсім інший чемпіонат, з іншою загальною картинкою та спортивним рівнем і привабливіший для спонсорів та партнерів. Вимоги до супроводу матчів Вищої ліги будуть суттєво підвищені. Колись у Суперлізі мінімальними вимогами для супроводу матчу була інтернет картинка на 2-3 трансляційні камери та коментатор. Два роки тому Суперліга перейшла на трансляційний формат, як мінімум 5 камер. Уже з нового сезону у Вищій лізі ми запровадимо обов’язковою нормою регламенту трансляції у 2-3 камери та коментатор для клубів Вищої ліги. Окрім бюджету клубу та рівню його маркетингу, важливим критерієм участі у Вищій лізі стане картинка ігрового залу та наявність глядацьких місць, мова йде про можливість прийняти не менше 300 уболівальників в адекватних умовах.

Дивись: Емоційне відео фіналу Кубку України

Що буде з Першою лігою?

Ми пропонуємо виконкому змінити структуру жіночого чемпіонату та додати Першу лігу. Я відразу хочу сказати, що за ініціативи президента ФБУ, ми зараз активно працюємо над створенням Першої жіночої ліги, яка може стартувати наступного сезону. Виконкому ФБУ на його черговому засіданні буде запропонована програма розвитку нижчих ліг, де з-поміж іншого буде пропозиція до створення Першої жіночої ліги. До цього у жіночому баскетболі була лише Суперліга та Вища ліга.

Формат чоловічої Першої ліги нам подобається, він базується на географічному принципі і перший етап повністю проходить у групах, які поділені за географією команд. Переможці своїх зон отримують нагороди. Лише після цього по дві команди з групи виходять далі і грають плей-оф. За такою схемою проводитимемо і Першу жіночу лігу. Плануємо, що у стартовому сезоні Першої жіночої ліги виступатиме 16-24 команди, в перспективі ця цифра має зрости до 30-ти команд. Ще більші амбіції у нас у Першій чоловічій лізі. Попри це, організаційні вимоги до команд теж будуть на рівні. Перед стартом сезону кожен зал чекає змістовна технічна атестація на предмет картинки та технічного оснащення.

Загальна тенденція буде до збільшення штрафів у чемпіонаті, ми не хочемо на цьому заробляти, ми хочемо, аби клуби виконували норми регламенту, який у новому сезоні теж буде суттєво допрацьований. Клуб має заплатити утричі більше, ніж коштує певна опція, яка була не виконана у якомусь конкретному матчі. На жаль, лише так можна достукатися до деяких команд. До слова, у чоловічій Першій лізі ми хочемо залучити більше 30 команд, аби кількість груп зросла до 6-ти, а в перспективі до 8-ми.

Ми плавно перейшли до змагань ВЮБЛ. Ще тривають фінали у деяких вікових категоріях, але уже є розуміння щодо формату змагань наступного сезону?

Дійсно, так і є. На нас ще чекають деякі фінали у ВЮБЛ серед хлопців. Дівочі змагання днями завершилися у Черкасах, цікавим у спортивному плані та добре організованим фіналом серед дівчат 2006-го року народження. На жаль, у цьому сезоні нам довелося скоротити саму систему змагань. Через карантин у різних навчальних закладах, дітям іноді просто не було де тренуватися. Дуже сподіваюся, що це у минулому. На ВЮБЛ ми робимо великий акцент. Зараз ми вивчаємо ситуацію та пропозиції, є багато хороших ідей.

Одна з них – об’єднати дві вікові групи та отримати більшу кількість команд і вищу конкуренцію. У такому разі на першому етапі чемпіонату можемо зосередитися на матчах у географічних дивізіонах. Тобто розділити Україну на 6-8 географічних зон, провести там перший етап змагань, а після зіграти вирішальну стадію ВЮБЛ. Так грають, скажімо, в Іспанії, але у них близько 180 команд у віковій групі, ми до цього лише йдемо. Це зменшить фінансове навантаження на команди-учасниці, а, за умов пандемії, це ще й вдвічі важливіше. До речі, ми абсолютно відкриті і готові до діалогу, як з учасниками чемпіонату, так і просто з небайдужими до юнацького баскетболу. Кожен охочий може надіслати свою пропозицію на нашу пошту fbu.ua@ukr.net. Я впевнений, що разом ми знайдемо правильну формулу.

Точно можу сказати - ВЮБЛ не залишиться таким, як був раніше, ми будемо розвивати ці змагання. Хорошим поштовхом став Кубок ВЮБЛ у всіх вікових категоріях, який ми провели восени. Зважаючи на те, що пандемія не дала можливості у минулому сезоні завершити чемпіонати, ФБУ запровадила кубок ВЮБЛ. Більшість організаційних витрат ми взяли на себе і завдяки цьому покращили супровід турніру, з’явилися трансляції нормальної якості. Цієї весни у фіналах ВЮБЛ уже команди підтримали цю підняту планку. З наступного сезону у кожному матчі дивізіону «А» будуть інтернет трансляції, а деякі матчі навіть будуть супроводжуватися коментаторами. Думаю, буде цікаво.

Дивіться: Завершення сезону ВЮБЛ дівчат-2006: підсумкове відео фіналу

Формат молодіжних ліг України залишиться? ФБУ спробувала кілька моделей для молодих гравців, це студентський чемпіонат України та молодіжна ліга, що буде у новому сезоні?

Справа в тому, що у нас є цілий пласт гравців, які після ВЮБЛ не виступають у професійних клубах, дехто з них ідуть у Першу лігу чи аматорські змагання, а дехто і взагалі завершує з баскетболом. І студентський чемпіонат, і молодіжна ліга має на меті дати ігрову практику саме таким гравцям. У ситуації зі студентською лігою – ці змагання у першу чергу мають бути потрібні вищим навчальним закладам і ректорам, на жаль, майже усі вони насьогодні байдужі до пропаганди здорового способу життя та соціальних ініціатив. Тому ми зараз більше віддаємо перевагу молодіжним лігам, процес у яких ми можемо повністю контролювати та розвивати молодіжний баскетбол. У наступному сезоні ми хочемо запустити молодіжну лігу відразу у двох вікових категоріях, а це: U18 та U20. Ще раз повторюсь, у нас дуже амбітні плани на новий сезон і ми відкриті для діалогу.

Новини по темі
Друга перемога Київ-Баскета в дербі та сюрприз від Мавп
Друга перемога Київ-Баскета в дербі та сюрприз від Мавп
У Суперлізі Windrose відбулися матчі регулярного чемпіонату
Суперліга Windrose: розгромні перемоги Прометея та Дніпра, овертайм в Запоріжжі
Суперліга Windrose: розгромні перемоги Прометея та Дніпра, овертайм в Запоріжжі
У Суперлізі зіграні чергові чотири матчі регулярного чемпіонату
Суперліга Windrose: відео матчів 3 грудня
Відео03.12.2021
Суперліга Windrose: відео матчів 3 грудня
У Суперлізі Windrose відбудуться матчі регулярного чемпіонату
Макс Магоні – кращий гравець Суперліги Windrose до 23 років
Макс Магоні – кращий гравець Суперліги Windrose до 23 років
Америнський форвард випереджає гравців збірної України та Словаччини
Дніпро та Соколи віддалилися від переслідувачів у Суперлізі Windrose
Дніпро та Соколи віддалилися від переслідувачів у Суперлізі Windrose
Поновилися змагання в чемпіонаті України серед команд Суперліги Windrose
Фолу не було. Директорат ФБУ розглянув епізод матчу Мавпи - Соколи
Фолу не було. Директорат ФБУ розглянув епізод матчу Мавпи - Соколи
Суперечливий епізод міг вирішити долю переможця матчу Суперліги Windrose
Суперліга Windrose: розклад трансляцій 1-5 грудня
Суперліга Windrose: розклад трансляцій 1-5 грудня
Поновлюються змагання в чемпіонаті України серед команд Суперліги Windrose
Тернопіль обійшов Кривбас в Суперлізі Windrose
Тернопіль обійшов Кривбас в Суперлізі Windrose
Команда Дмитра Забірченка ввійшла в зону плей-оф
Суперліга Windrose: відео матчів 20 листопада
Відео20.11.2021
Суперліга Windrose: відео матчів 20 листопада
Дивіться матчі в прямому ефірі
Суперліга Windrose: Прометей розгромив Дніпро, господарі перемогли і в інших матчах дня
Суперліга Windrose: Прометей розгромив Дніпро, господарі перемогли і в інших матчах дня
У Суперліга Windrose відбулись чергові чотири матчі регулярної першості
Суперліга Windrose: онлайн відеотрансляція 19 листопада
Відео19.11.2021
Суперліга Windrose: онлайн відеотрансляція 19 листопада
У Суперлізі Windrose відбудуться матчі регулярного чемпіонату
Третя перемога Мавп та беззаперечна перевага Будівельника
Третя перемога Мавп та беззаперечна перевага Будівельника
У Суперлізі Windrose відбулися матчі регулярного чемпіонату
Кривбас – Прометей: онлайн відеотрансляція Суперліги Windrose 16 листопада
Відео16.11.2021
Кривбас – Прометей: онлайн відеотрансляція Суперліги Windrose 16 листопада
У Суперлізі Windrose відбудеться матч регулярного чемпіонату
Перемога Київ-Баскета в Южному та інші результати Суперліги Windrose
Перемога Київ-Баскета в Южному та інші результати Суперліги Windrose
У Суперлізі Windrose відбулися матчі регулярного чемпіонату
Estafeta