Всі категорії новин
Відповідь президента ФБУ на звернення гравців Прометея

Відповідь президента ФБУ на звернення гравців Прометея

Гравці баскетбольного клубу Прометей звернулися до Федерації баскетболу України, президента ФБУ Михайла Бродського та міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з відкритим листом.

"Ми, гравці баскетбольного клубу «Прометей», бажаємо відкрито звернутися до президента Федерації баскетболу України, пана Михайла Юрійовича Бродьского, до міністра молоді та спорту України Вадима Марковича Гутцайта і до всієї баскетбольної спільноти. 

Всі знають ситуацію, яка склалась з обов’язковим внеском для баскетбольного клубу «Прометей» до федерації баскетболу для участі у чемпіонаті України, який складає 4,5 мільйона гривень, коли для всіх інших клубів він дорівнює 40 тисяч гривень. 
Про це публічно у великому інтерв’ю висловлювався президент клубу Володимир Дубинський та гравці нашої команди, але відповіді зі сторони ФБУ ми не отримали та внесок для «Прометея» не був зменшений. Такими діями з боку федерації було поставлено під загрозу спортивну кар’єру дванадцятьох молодих гравців нашого клубу, які тепер змушені пропустити наступний сезон, не дивлячись на те, що готові прийняти участь у чемпіонаті України адже свою підготовку до сезону почали ще у серпні. 

Читайте: В остаточний список учасників чоловічої Суперліги увійшло 8 клубів. Старт сезону 22-го жовтня

У той же час, не дивлячись на складний для країни час, «Прометей» відкрив свою баскетбольну школу та надав можливість багатьом дітям займатися баскетболом у новому залі із сучасним обладнанням, також клуб підтримує молодих українських баскетболістів, які наразі знаходяться в Ризі, будучи вимушеними покинути Україну в зв’язку з воєнною  агресією росії. 

Хочемо звернути увагу, що генеральний спонсор «Прометея», компанія «Будінвест інжиніринг», також була спонсором збірної України на останніх іграх у кваліфікації на чемпіонат світу. 

Вчора на пошту Латвійсько-Естонської ліги надійшов  лист від ФБУ про те, що «Прометей» не вніс внесок за участь в чемпіонаті України у сезоні 2022-2023. І ФБУ автоматично позбавило гравців ліцензії.

Валерій Кондравьєв: Я вважаю ненормальним, коли один клуб диктує свої умови іншим клубам Суперліги

Як гравці, які довгі роки виступають за збірну України, ми хочемо дізнатись та зрозуміти як у цивілізованому світі це можливо? Всі гравці клубу вже офіційно зареєстровані в Латвійсько-Естонській лізі і вже провели дві офіційні гри, тобто гравці клубу «Прометей» не можуть брати участь і в Латвійсько-Естонській лізі також? 

Ми українськи спортсмени, наше єдине бажання грати під прапорами України, доводити світу нашу незламність, славити нашу країну на европейських аренах і зараз ми не розуміємо для чого з нас роблять розмінну монету! Ми прагнемо лише одного - представляти і грати за Украіну! 

Просимо Вас розібратись в ситуації, врегулювати данне питання і прийняти справедливе рішення, яке піде на користь насамперед українському баскетболу і Україні в цілому. 

Ми вважаємо, що нікому не стане краще від тощо, що «Прометей» не візьме участь у чемпіонаті України та не буде представляти нашу країну на європейській арені. У час коли вся країна об‘єднується, коли кожен на своєму місті демонструє прагнення до спільноі перемоги над ворогом, ми просимо врегулювати це питання на користь Українського баскетболу.

З повагою гравці баскетбольного клубу «Прометей: Денис Лукашов, Ілля Сидоров, Іван Ткаченко, Іссуф Санон, Олександр Липовий, В'ячеслав Петров"


Президент ФБУ Михайло Бродський у відповіді на цей лист прояснив гравцям ситуацію, а також попередив їх про незахищеність їх контрактів.

"Шановні гравці Національної збірної, ми глибоко Вас поважаємо та завжди рахувалися з вашими думками. Сьогодні ви звернулися до мене явно не зі своїм особистим листом, а з черговим текстом від власника Прометея – пана Дубинського, якому за три роки роботи в українському баскетболі важливіші власні амбіції, ніж розвиток українського баскетболу та українських гравців і тренерів. Черговим підтвердженням цього є кількість ігрового часу кожного з вас в останньому матчі комерційного турніру 7DaysEuroCup. У матчі далеко не проти топового європейського клубу (Літкабеліс) в середньому за гру ви провели на майданчику 8 хвилин, водночас тренерський штаб іноземців дав кожному з легіонерів відіграти 25 хвилини. Мене, як президента ФБУ це не влаштовує, нам не потрібні перемоги у 7DaysEuroCup, нам потрібно щоб гравці збірної прогресували. Зверніть увагу «Шахтар» у Лізі чемпіонів грає та показує результат виключно українськими гравцями. А коли Стефенс, при всій повазі до цього гравця, заявляє, що він грає за Україну, мене м’яко кажучи коробить, він грає за 500 тисяч долларів у той час коли Україна у війні.

Ви, хлопці, як ніхто інші, знаєте, як непросто було у 2015-му, коли я прийшов в ФБУ. Водночас ми почали розвивати і популяризувати баскетбол та разом зуміли зробити якісний крок вперед. Через війну останні пів року знаходити можливість представляти Україну на міжнародній арені усіма нашими 16-ма збірними було неймовірно важко. Але ми це також спромоглися разом зробити! І разом ми зуміли увійти в 11-ку кращих команд Європи на останньому чемпіонаті Європи.

На сьогоднішній день пан Дубинський відчув себе головним баскетбольним магнатом, який може трусити грошима, підкуповувати українські клуби своїми подачками у тяжкий час та дискредитувати федерацію перед FIBA, виступаючи у комерційній лізі, попри свою попередню обіцянку грати у Лізі чемпіонів. До речі, хто може не знає, зважаючи на сьогоднішній склад учасників цього турніру Прометей точно грав би у Лізі чемпіонів без матчів кваліфікації. Так, прямого місця їм не гарантували, але за своїм клубним рейтингом та нинішнім складом ліги вони б грали там без кваліфікації, яку так боялись. Це напевне розуміли і в клубі, але вони використали свою можливість дискредитувати нас. Обурює навіть не це, а те що клуб вивозить з країни на участь у комерційному турнірі 5-7 мільйонів євро, аби 70 відсотків ігрового часу на майданчику грали легіонери. Для кого все це!? Для латвійських любителів баскетболу? Для легіонерів і тренерів іноземців? Відповідь одна – для амбіцій пана Дубинського.

Я в баскетболі 30 років і скільки грошей приніс в український баскетбол та в українських дітей. Такі як Ваня Ткаченко знає це. А в результаті від тренера Гінзбурга він отримує 5 хвилин у Єврокубку. І це ключовий гравець збірної!... Мене це не влаштовує!

В таких реаліях абсолютно не бачу нічого страшного у заявочному внеску у чемпіонат України для Прометея у 4.5 мільйона гривень, які пішли б на підтримку українських клубів. В такій ситуації ми могли б і клубам допомогти у важкий час і не дати можливість грошам брати їх у полон, адже до цього Дубінський хотів підкупити три команди українського чемпіонату, пообіцявши їм, за нашою інформацією 12 мільйонів. Як наслідок, «Прометей» не сплатив внески за участь в Чемпіонаті України. Він навіть не сплатив 40 тисяч, які заплатила решта клубів. На жаль, як мінімум один український сезон цей клуб пропустить. Власне він в Чемпіонаті України хотів грати своїм другим складом, точніше дублем «Хіміка», який влітку переманив до себе. До речі, після останнього рішення контракти цих гравців не захищені, у разі бажання самих гравців вони можуть переходити у будь-який інший клуб, але на відміну від Прометея, ніхто примушувати до чогось гравців не буде - в них є права.

Далі про дитячу школу. Під листом збірників, які виступають зараз в «Прометеї» та отримують по 8 хвилин в Єврокубку, підписались вихованці шкіл «Дніпра», «Черкаських Мавп», «Хіміка» та БК «Київ», а де «Прометей»?. Більше того, в українському баскетболі немає жодного вихованця цього клубу, адже саму школу, про яку написано у листі, було створено місяць тому. Ми три роки просили Дубінського створити школу, а він говорив, що не на часі. Я радий, що хоч щось з цього конфлікту дало позитивний результат і дітки зі Слобожанського зможуть займатися баскетболом. Сподіваюсь, що керівники «Прометея» зможуть, як це десятиліттями робив я у Черкасах, Кондратьєв в Дніпрі, Назаренко в Южному віддавати хоч 10 % клубного бюджету на дитячу школу.

І на завершення про головне, те що турбує самих гравців - ваші ліцензії Федерація баскетболу України фізично не могла та не може позбавити гравців їх ліцензій, оскільки всі гравці «Прометея» після початку війни були ліцензовані іншими національними федераціями. За правилами ФІБА «Прометей» мав отримати спочатку листи відкріплення від інших федерацій по кожному з гравців (що він і зробив влітку), а потім подати до ФБУ список гравців для отримання відповідних ліцензій на право виступати в Чемпіонаті України. «Прометей» цього не зробив, оскільки відмовився приймати участь в Чемпіонаті України. Таким чином, всі гравці «Прометея», хоч і мають статус відкріплених гравців, не є ліцензованими гравцями ФБУ. А тому, питання щодо ліцензій гравців задавати треба не на адресу Президента ФБУ, Міністра молоді та спорту України чи баскетбольної спільноти України, а особисто пану Дубинському. Питання щодо вашої можливості подальших виступів в Латвійсько-Естонській Лізі відноситься в юрисдикції самої Ліги, а не ФБУ, та має регулюватись нормами відповідного регламенту Ліги.

Також ми роками йшли до відкритості і вимагаємо від клубів відкрити свої контракти з гравцями та заплатити податки. Дубинський ігнорував це, зараз ми

цього не полишимо, нехай прозвітує перед спільнотою, лише після цього ми зможемо повернутися до діалогу з «Прометеєм».

В іншому разі це крапка у відносинах «Прометея» та українського баскетболу. Ми дали клубу майже два місяці, але замість конструктиву отримали діалог ультиматумів, а також перекручених факти з листа, підписаного гравцями. Схожі випадки Європа уже переживала в Греції, коли Олімпіакос пропустив два сезони через незгоду з лігою, Дубинський теж вирішив іти проти Федерації. Ми не будемо і не хочемо нікого ображати, просто один клуб не може диктувати умови усім. Зараз у Суперлізі без Дубинського є 8 клубів, у Вищій лізі - 17 команд у жіночій – 15, ми зможемо достойно провести чемпіонат України без «Прометея», який опинився в іншій реальності.

І на останок хочу попередити гравців «Прометея», їх контракти на сьогодні не захищені, якщо в один момент Дубинський перестане платити за цими контрактами, то ФБУ та FIBA не зможуть на це вплинути.

Новини по темі
ФБУ звернулась до ФІБА через позицію МОК щодо росіян
ФБУ звернулась до ФІБА через позицію МОК щодо росіян
Ми закликаємо ФІБА вжити рішучих кроків щодо недопущення участі в Олімпійських іграх, кваліфікації до них та інших міжнародних стартах спортсменів з росії і білорусії
Україна завершить сезон на 16-му місці рейтингу країн Ліги чемпіонів
Україна завершить сезон на 16-му місці рейтингу країн Ліги чемпіонів
Незважаючи, що Будівельник не пройшов до основного раунду, наша країна зберегла своє місце
ФІБА анонсувала запуск Молодіжної Ліги чемпіонів
ФІБА анонсувала запуск Молодіжної Ліги чемпіонів
Перший турнір пройде весною в Туреччині
Головні моменти баскетбольного 2022 року
Головні моменти баскетбольного 2022 року
Згадуємо баскетбольні моменти, які запам’ятаються в цьому році
Баскетбольний календар 2023: головні події року
Баскетбольний календар 2023: головні події року
Розповідаємо, коли заплановані головні баскетбольні події року
Топ-5 відео в соцмережах ФБУ: емоційний Санон, кавун та вкидання від бійця ЗСУ
Відео01.01.2023
Топ-5 відео в соцмережах ФБУ: емоційний Санон, кавун та вкидання від бійця ЗСУ
Згадуємо відео, які ви переглянули найбільше в минулому році
Баскетбольний тренер, який зараз на фронті, потребує тепловізора
Баскетбольний тренер, який зараз на фронті, потребує тепловізора
Родина тренера Євгенія Ткаченка збирає кошти йому на тепловізор.
З Різдвом Христовим!
З Різдвом Христовим!
Федерація Баскетболу України вітає з Різдвом Христовим! Нехай це світле свято принесе Мир, добро та злагоду у Ваші домівки!!!
Виконком ФБУ пожиттєво дискваліфікував Миколу Амбросова
Виконком ФБУ пожиттєво дискваліфікував Миколу Амбросова
На Виконкомі ФБУ була розглянута апеляційна скарга, після чого було залишено в силі рішення Комісії з правових відносин ФБУ
Освітні можливості для тренерів ВЮБЛ
Освітні можливості для тренерів ВЮБЛ
Федерація делегує на навчання за програмою ФІБА мінімум одного тренера, який активно працює із дитячими командами
Михайло Бродський закликав вихованців українського баскетболу допомогти дитячим школам
Михайло Бродський закликав вихованців українського баскетболу допомогти дитячим школам
Президент ФБУ подякував всім, завдяки кому відбувся старт сезону в українському баскетболі
Сергій Ліщук: Я для цього і повернувся в Україну, щоб розбудовувати в моїй країні улюблену справу
Сергій Ліщук: Я для цього і повернувся в Україну, щоб розбудовувати в моїй країні улюблену справу
Віце-президент ФБУ Сергій Ліщук про своє призначення та плани на посаді
Дмитро Базелевський: Михайло Бродський робить велику справу, зберігаючи наш баскетбол
Дмитро Базелевський: Михайло Бродський робить велику справу, зберігаючи наш баскетбол
Дмитро Базелевський в черговому BasketRoom прокоментував переобрання Михайла Бродського президентом ФБУ.
Визначено господарів молодіжних чемпіонатів Європи 2023 року
Визначено господарів молодіжних чемпіонатів Європи 2023 року
Збірні України виступлять у дивізіонах В своїх вікових груп
Президент та генеральний секретар ФІБА привітали Михайла Бродського в переобранням на посту президента ФБУ
Президент та генеральний секретар ФІБА привітали Михайла Бродського в переобранням на посту президента ФБУ
У ФІБА виразили сподівання на продовження співпраці у подальшому просуванні та розвитку баскетболу.
Михайла Бродського переобрано президентом ФБУ
Михайла Бродського переобрано президентом ФБУ
Нинішній президент ФБУ продовжить розвивати український баскетбол.
Звіт Михайла Бродського про роботу ФБУ за період 2018-2022 роки
Звіт Михайла Бродського про роботу ФБУ за період 2018-2022 роки
Текстовий варіант звіту президента ФБУ за останній період роботи на посаді