Учні Дніпровської СЗОШ №15 виграли юнацький та дівочий дебютні турніри з баскетболу Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги сезону-2023/24, зробивши «золотий дубль».
У хлопців учасниками першості були школярі закладів загальної середньої освіти територіальних громад 2008 року народження та молодше.
Учні з Дніпра у змаганнях юнаків здолали у фіналі южненський Ліцей №3 «Авторська школа М.П.Гузика» (73:71). Команда з Одещини сенсаційно лідирувала майже всю гру (виграли першу половину 38:23), але старші та вищі за габаритами лідери суперників «дістали» в рахунку у четвертій чверті команду ліцею та не дозволили відвезти золото в Южне.
Кращими у складі чемпіонів стали 16-річний капітан Данило Попов (25 очок, по 4 підбирання та передачі, по 3 перехоплення та блок-шоти), 15-річні Олександр Семенов (18+5 результативні передачі+3 підбирання+3 блок-шоти) та Володимир Якушин (17 очок +15 підбирань +4 асисти). А в ліцею варто відзначити братів Івашових: 14-річного Івана (31+8 підбирань +3 передачі) та 12-річного Віталія (14+5 перехоплення+4 передачі).
Старший Іван став четвертим на турнірі за результативністю (у середньому 30 очок за гру), третім серед топ-асистентів (5 передач за матч) та шостим за середнім рейтингом ефективності (РЕ 23.25). Відсоток влучань триочкових склав солідні 39.5% – реалізовував у середньому 4.3 кидка за зустріч з 10.8 спроби. На майданчику за 4 гри фінального етапу в середньому проводив 38.5 хвилини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Пліч-о-пліч: п’ять юнаків, за якими потрібно слідкувати на фінальному етапі
Молодший Віталій (28.2 хвилини) у середньому за гру здобував 12.3 очка (другий в команді) та 2.5 передачі (третій). Його відсоток реалізації триочкових кидків був 42.9%, влучав у середньому за матч по 3 спроби із 7-ми.
Торік капітан южненців Іван Івашов захищав синьо-жовті кольори дитячої збірної України під керівництвом наставника Олега Шевченка на неофіційному чемпіонаті Європи Slovenia U14 Ball. Три гри виходив у старті на позиції розігруючого захисника, поки не зазнав пошкодження. У середньому за матч набирав 4 очки й здобував по 1.7 передачі та підбирання (за 17.5 хвилини).
Уже цього сезону провів 10 ігор за збірну України U-15 в ЄЮБЛ. У середньому за зустріч набирав 3 очки та віддавав 2 передачі (13.1 хвилини).
Захисник Іван Івашов у коментарі прес-службі ФБУ поділився враженнями від баскетбольного турніру Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги.
– Завершилися баскетбольні змагання дебютного Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги. Твоя команда стала її першим віце-чемпіоном. Чи відчуваєш залученість до чогось визначного й історичного?
– Так, ми з командою долучились до історії, тому що це дійсно найперший сезон Пліч-о-пліч серед учнів. Вихованці ліцею «АШГ», де навчаюся, стали срібними призерами, програвши у боротьбі матч за «чемпіонський трон».
– Під час турніру довелося чути критику про участь у шкільній лізі гравців, яких готують в академіях професійних клубів. Яка твоя думка щодо зазначеного питання?
– Не бачу в цьому ніякої проблеми. Ми такі самі школярі, як і всі. Просто приділяємо дуже багато уваги розвитку баскетбольним навичкам і мріємо в майбутньому своєю працею збудувати професійні кар’єри. Не розумію що саме може не подобатися. Треба виходити на паркет і доводити, що ти сильніший.
– Будь ласка, розкажи про тактику на фінальну гру проти команди, лідери якої старші та вищі за ваших виконавців? Чого не вистачило в матчі за золото?
– Тактика була виграти цю гру, як завжди. Свій стиль особливо не змінювали. Використовували пресинг по всьому майданчику та робили ставку на дальні влучання. Але так, ці хлопці вищі та старші. Ми програли підбирання. Через це не стали першими. Напередодні втратили через травму високого гравця, якого не вистачало команді в головному матчі турніру.
– Згадаєш ще одну таку зустріч, де б твоя команда лідирувала майже всю гру, а наприкінці поступилася лише у 2 очки та програла золото?
– Мабуть, були такі матчі, але не за золото. У фіналах так ще ніколи не програвав.
– Чи допомагає молодшому брату Віталію твоя присутність із ним на майданчику в одній п’ятірці?
– Звісно допомагає. Ми ж рідні брати. Нам дуже добре грати разом на майданчику. Наше взаєморозуміння на високому рівні.
– Що порадиш юним українським баскетболістам, які також хочуть розвивати навички шутера як у тебе? Розкажи, будь ласка, свій розпорядок підготовки та таємницю, як відточуєш триочкові кидки.
– Можу їм побажати терпіння, бо це важка справа, на яку уходить багато часу. У мене є тренер із великої літери – Юрій Ігорович Вакарчук. Він «поставив» мені цей кидок. Продовжую розвивати навичку, прагну досягти ще більших успіхів у цьому компоненті гри.
– Як учасник Пліч-о-пліч, оціни чи крута це ініціатива проводити шкільну лігу? Є майбутнє у цих змагань?
– Звичайно це крута ініціатива. Вважаю, що у цих змагань є велике майбутнє. Вони важливі не лише як змагальна практика для школярів, а і для популяризації баскетболу, спорту, ведення здорового способу життя серед дітей.