Всі категорії новин
Олександр Чукуренко: В Полтаві намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги

Олександр Чукуренко: В Полтаві намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги

Розвивати дитячий баскетбол в регіоні потрібно на рівні професійних команд – такий підхід започаткували у Полтаві і намагаються витримувати рівень незважаючи на військовий стан в Україні. Чемпіонат Полтави серед дитячих команд проходить з відеотрансляцією матчів, електронним протоколом, на матчах працює фотограф. 

Стартував відкритий чемпіонат Полтави серед юнаків та дівчат 2009-2011 років народження

Професійний підхід стосується не лише днів матчів - полтавська баскетбольна академія Барс зробила для своїх вихованців яскраву предсезонну фотосессію на рівні команд Суперліги.

Про незвичну для дитячого баскетболу ідею та розвиток баскетболу в Полтаві пресс-служба ФБУ поспілкувалась з секретарем Федерації баскетболу Полтави та менеджером баскетбольної академії Барс Олександром Чукуренко.

- Як прийшли до ідеї зробити фотосесію для своїх дитячих команд?

- Ми у Академії Барс і у Федерації баскетболу Полтави намагаємось робити підхід до дитячого баскетболу на рівні Суперліги чи Вищої ліги, але з обмеженим бюджетом, який у нас є. Це стосується тренувального процесу, підготовки, розвитку дітей як особистостей и звичайно заохочування наших дітей.

Ми навіть товариські ігри чи змагання чемпіоната міста проводимо на рівні професійних команд з відеотрансляцією матчів, електронним протоколом, коли є можливість, то зі статистикою. Це для того, щоб батьки чи тренери могли проаналізувати гру юних баскетболістів. Сучасний світ вимагає, щоб все було в цифрі і це як приклад іншим. З часу коронавірусу і зараз у військовий час досі не можна батькам бути на іграх, тому трансляції – це як вихід з ситуації.

Що стосується фото, то в регламенті прописана фотосесія, тому ми і вирішили зробити це для наших команд. Це була професійна фотостудія. Від процесу ефект "вау" був навіть у тренерів. Для дітей це стало своєрідним екзаменом, адже був ліміт по часу, декілька поз і максимальне бажання вміститись в час. Всі поставились дуже відповідально.

Діти вражені від організації цієї фотосесії. Це по-перше на згадку їм, тому що ми розуміємо, що не всі вони заграють в баскетбол, а так у них на згадку про період заняття баскетболом будуть ці гарні фотографії. По-друге, це як мотивація іншим регіонам, що не треба посилатись лише на дорослий баскетбол, а треба починати з дітей, привчати їх до публічності, до вираження своїх думок.

Дивіться більше фото у фотогалереї

- Академія Барс лише на початку свого розвитку. Розкажіть як з'явилась академія у Полтаві?

- Академія започаткувалась в 2020 році після приїзду Артема Буцького та Олександра Рибалко в Полтаву. На той момент вже існувала Федерація баскетболу Полтави під керівництвом Олексія Жаркова та моїм Олександра Чукуренко.

Ми скооперувались і прийшли до висновку, що треба робити комбінований підхід – взяти громадську діяльність з професійним підходом екс-гравців Суперліги. І таким чином в червні зробили перший набір і почали тренувати дітей.

Взяли в аренду зали і почали працювати, створюючи конкуренцію місцевим ДЮСШ. Вони роблять свою роботу, а ми свою в розрізі професійної спортивної академії. Зараз ми вийшли на рівень гарного суперника і думаю, що на нас дивляться, нашу роботу аналізують і роблять висновки інші міста.

- Як змінилась робота Академії з початком повномасштабної війни?

- З початку повномасштабної війни в Полтаві залишились лише я та Олександр Рибалко, який є головним тренером нашої Академії. Ми відновили тренування десь в квітні 2022 року, спочатку на літніх майданчиках, реагуючи на всі сирени, але баскетболом відволікали дітей від ситуації в країні.

За цей період зробили активну діяльність з пошуку партнерів, небайдужих підприємців полтавського бізнесу, які долучились до нас. Основним партнером є Українська Зернова Торгова Компанія ( UGTC), яка є генеральним спонсором і меценатом полтавського дитячого баскетболу. Вона підтримує закупкою інвентарю і допомагає з виїздами, коли нам потрібно.

У нас приблизно 60% дітей, які тренувались в Академії, виїхали закордон і багато хто реалізувались там, як баскетболісти. З іншої сторони ми прийняли багато переселенців з Харківської, Запорізької, Херсонської, Донецької областей, Сумщини, для яких Полтава стала пунктом перебування. Всіх дітей ми приймали на безкоштовній основі і продовжуємо це роботи. Робимо їм деякі презенти – купуємо форму, кросівки, бо розуміємо, що цих дітей треба додатково забезпечувати увагою.

Є ще пару партнерів, які час від часу нам допомагають, наприклад, з закупкою м’ячів. Цього звичайно мало, тому звертаємось до міста.

Цього сезону левова частка від витрат на участь у ВЮБЛ, відсотків на 70 буде лягати на плечі батьків. В минулому сезоні нам вдалось 50% витрат взяти на себе і 50% були кошти батьків, але це був військовий чемпіонат, а зараз вже буде більш повноцінний і другий для нас у ВЮБЛ.

- Які плани у Академії?

- Спілкуючись з Олександром Рибалко, головна ідея Академії - це створення однакової системи тренування від юнаків до студентів і дорослих. Тренувальний процес, підготовка, схеми. Щоб діти 13-14 років, які зараз у нас підростають, не залишали місто, а поповнювали склад наших клубів у чемпіонатах України.

Звичайно хочеться, щоб наші вихованці долучались до молодіжних збірних України, закордонних клубів. Зараз у нас є співпраця з клубом МОБІ, з яким у вересні дівчата однією об’єднаною командою їздили грати на міжнародних турнірах. Зараз в середині листопада їдуть наші хлопці 2009 та 2011 років народження в Польщу на відкритий турнір. Для них це серйозний крок в розвитку, досвід гри проти команд з інших країн.

- Говорячи про чемпіонат Полтави, яка в цьому році структура першості?

- На даний момент чемпіонат міста розділений на чотири категорії. Команд не велика кількість – у хлопців 4 команди – три з ДЮСШ і одна з Академії БАРС.

Читайте: Стартував відкритий чемпіонат Полтави серед юнаків та дівчат

По дівчатам 2009 року народження у нас чотири команди – Леді Барс, полтавська ДЮСШ, запросили ХАІ з Харкова і команду з Миргорода. Також ми зробили дві міксовані категорії. В першій дівчата 2010 року дві команди ДЮСШ і Леді Барс грають з двома командами 2011 року юнаків, також БАРС і ДЮСШ. В другій міксованій категорії дівчата 2011 року народження команди ДЮСШ, Леді Барс, Миргорода, ХАІ і юнаки нашої Академії 2012 року народження.   

- Які у вас плани участі у ВЮБЛ і цілі на сезон?

- У ВЮБЛ від Академії ми плануємо грати трьома командами дівчат 2009, 2010 та 2011 роки народження, і трьома командами хлопців – 2009, 2011 та 2012 роки народження.

По молодшим 2012 року народження є бажання потрапити в четвірку кращих, по дівчатам 2010 року і по хлопцям 2009 року, аналізуючи склад, є бажання потрапити в Дивізіон А.

- Як в Полтаві з професійним баскетболом та баскетболом 3х3, адже ці команди є орієнтиром  для дітей і можливістю заявити про себе?

- Звичайно, наявність клубів Полтави у Вищій жіночій та у Першій чоловічій лігах – це як стимул для гравців. Наш тренер Олександр Рибалко цього сезону зібрав непогану команду для Першої ліги, з літа проводить збори, визначився з основним гравцями, взяв гравців з Полтавської політехніки і сам планує грати як граючий тренер. Структурно Олександр Рибалко підійшов професійно і як результат дві перемоги.

Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні

Баскетболом 3х3 у нас в місті займається Ігор Бугаєвський. Ми також багато проводимо змагань для дітей в баскетболі 3х3, показуючи, що є і такий вид баскетболу. Загалом намагаємось культивувати любов дітей до баскетболу. За три роки ми вже десь створюємо конкуренцію футболу в місті, конкуруємо з ФК Ворскла.
Новини по темі
ВЮБЛ серед юнаків 2007 року народження: відеотрансляція матчу Акули (Київ) – КІВС СБК Львів
Відео29.02.2024
ВЮБЛ серед юнаків 2007 року народження: відеотрансляція матчу Акули (Київ) – КІВС СБК Львів
Дивіться трансляцію матчу другого туру чемпіонату України ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження
ВЮБЛ серед юнаків та дівчат: анонс матчів 29 лютого – 3 березня
ВЮБЛ серед юнаків та дівчат: анонс матчів 29 лютого – 3 березня
У хлопців визначаться учасники третього туру в категорії 2007 року, а у дівчат пройдуть дві гри в категорії 2007-08 року народження.
Дніпро провів майстер-клас для учасників Шкілької ліги
Дніпро провів майстер-клас для учасників Шкілької ліги
Гравці і тренери Дніпра проведи для учнів майстер-клас, пограли в баскетбол та провели автограф- та фотосесії.
ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження: матчі першого туру пройшли в п'яти містах
ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження: матчі першого туру пройшли в п'яти містах
Зіграні останні матчі першого туру другого етапу чемпіонату України ВЮБЛ серед юнаків 2010 року народження.
ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 року народження: у Києві та Вінниці стартував другий тур
ВЮБЛ серед дівчат 2007-08 року народження: у Києві та Вінниці стартував другий тур
По дві перемоги одержали запорізька КЗ ЗОДЮСШ ЗОР, дніпровська СДЮСШОР №5-ДФКС та Рівненщина-ОСДЮСШОР
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 22-25 лютого
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 22-25 лютого
В трьох вікових групах буде дограно перший тур другого етапу
ВЮБЛ серед дівчат: розклад матчів 24-25 лютого
ВЮБЛ серед дівчат: розклад матчів 24-25 лютого
Чемпіонат України ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження продовжиться матчами в Полтаві та Івано-Франківську
ВЮБЛ серед юнаків 2008 року: чергові матчі першого туру пройшли у Дніпрі та Кам'янці-Подільському
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: визначились учасники другого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: визначились учасники другого туру
Визначились 16 команд, які продовжать боротьбу за нагороди
ВЮБЛ серед юнаків 2009 року народження: визначились учасники другого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2009 року народження: визначились учасники другого туру
На вихідних відбулись матчі одразу в п’яти групах цієї вікової категорії
ВЮБЛ серед юнаків 2008 року: Рівненщина-ОСДЮСШОР виграла групу у Барі
ВЮБЛ серед юнаків 2008 року: Рівненщина-ОСДЮСШОР виграла групу у Барі
На Вінничині відбулись матчі першого туру другого етапу чемпіонату ВЮБЛ
ВЮБЛ серед юнаків 2011 року: визначились переможці в трьох групах першого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2011 року: визначились переможці в трьох групах першого туру
За підсумком зіграних матчів групи виграли одеська СДЮСШОР ім. Літвака Б.Д., Прометей та КДЮСШ-1 Черкаси
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: в Полтаві та Кременчуці пройшли матчі першого туру
ВЮБЛ серед юнаків 2012 року: в Полтаві та Кременчуці пройшли матчі першого туру
Матчами в двух групах продовжився чемпіонат України ВЮБЛ серед юнаків 2012 року народження
В чемпіонаті ВЮБЛ стартове вкидання виконав сапер ЗСУ
В чемпіонаті ВЮБЛ стартове вкидання виконав сапер ЗСУ
Станіслав Каніболоцький був поранений у Бахмуті
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 15-19 лютого
ВЮБЛ серед юнаків: розклад матчів 15-19 лютого
Матчі на цьому тижні пройдуть в трьох вікових категоріях
Favbet