Всі категорії новин
Максим Луценко: не вагався над пропозицією з Тернополя

Максим Луценко: не вагався над пропозицією з Тернополя

Першим новачком БК Тернопіль на сезон-2021/22 став чемпіон України Максим Луценко. Що об'єднує Максима і головного тренера, який баскетбольний шлях вже позаду і які завдання попереду – читайте в інтерв'ю клубній пресслужбі.

- Максиме, вітаємо тебе у складі баскетбольного клубу Тернопіль. Скажи, будь ласка, чи довго ти вагався щодо переходу до клубу? Що стало для тебе вирішальним у цьому?
- Дякую! Стати гравцем БК Тернопіль мене запросив Дмитро Олександрович. Знаю я його давно, з дитинства, ми з одного міста. В нас був один перший тренер. Завжди захоплювався ним як гравцем, ріс на його прикладі і зараз вважаю його молодим і хорошим тренером. Тому коли отримав від нього пропозицію, довго не вагався, одразу ж погодився.

- Цікавий факт: ти та головний тренер БК Тернопіль Дмитро Забірченко народилися в одному місті. Ще один новачок БК Тернопіль, Ігор Бояркін, теж із Дружківки. Як тобі такий збіг?
- Я думаю, так просто склалися обставини, але мені до вподоби. Я знаю Ігоря – ми  починали разом, хоча він і на два роки молодший. У нас один перший тренер, ми виступали в командах ВЮБЛ.
Це ж добре, що ми, хлопці з Дружківки, знову разом і підтримуємо один одного [сміється]. Залишилось тільки перемагати для Тернополя та Дружківки.

- Ти вже почав розповідати про старт кар'єри. Хотілося б дізнатися трошки більше про твій баскетбольний шлях і досягнення.
- Як я вже казав, розпочинав грати в баскетбол у Дружківці, мій перший тренер – Морозов Леонід Миколайович. Коли вчився в училищі олімпійського резерву, переїхав у Донецьк, де грав за команду Першої ліги, а також в команді дублюючого складу. Після розпаду команди я перейшов в Азовмаш, де провів майже 5 років свого життя. З цією командою ми вигравали і бронзу, і срібло, грали в Єкрокубках, в лізі ВТБ, до речі, з Дмитром Олександровичем Забірченком. В останній рік існування БК Азовмаш ми з ним виграли бронзу. Це був сезон-2013/14. Мій перший повноцінний сезон в Суперлізі, а він [Дмитро Забірченко] тоді був капітаном команди і капітаном збірної України. 
Після того я перейшов до БК Київ, а звідти – до Будівельника, де я провів 2 роки. Саме на другий рік я вперше став чемпіоном Суперліги з БК Будівельник. 
Після столиці на декілька місяців поїхав до грузинського Сухумі, де, знову ж таки, грав і Дмитро Олександрович. Наслідував його, скажімо так [сміється].
Потім був БК БІПА-Одеса, потім – Київ-Баскет, а звідти – перейшов до МБК Миколаїв. Хоча з командою корабелів ми зайняли лише 7 місце, для мене особисто то був хороший сезон. Я потрапив на Матч Зірок, вперше брав участь і виграв конкурс майстерності. І минулий сезон я провів у БК Прометей, де додав уже друге чемпіонство до своїх здобутків.

- Як ти сам наголосив, сезон з МБК Миколаїв став для тебе як для гравця показовим та яскравим, а потім ти потрапив до БК Прометей. Команда сильна, проте ти вже не отримував бажаних хвилин на майданчику, як думаєш, чому так склалося?
- Коли я переходив з МБК Миколаїв до БК Прометей, я розумів, що це зовсім інший клуб, який має великі завдання й цілі. У Миколаєві я був одним із лідерів, а тут будуть серйозніші гравці – легіонери з досвідом НБА та європейських чемпіонатів. Хоча в перших іграх я все ще отримував свій час на майданчику, дуже скоро почалася ротація складу: хтось поїхав, когось підписали, наприклад, Олександра Липового – на мою ж позицію. Це вже були рішення тренера, а точніше – тренерів, їх було декілька… 
Проте головне, що є результат – ми виграли чемпіонат. Тому зараз треба йти тільки вперед до нових цілей і перемог вже разом із Тернополем.

- Оскільки ми вже зачепили тему тренерів, скажи, будь ласка, який тренер став для тебе визначним у твоїй кар’єрі?
- На початку кар’єри тренером, який повірив у мене, який, можна сказати, відкрив мене, став Звездан Мітрович. Це був мій перший сезон в Суперлізі у складі БК Азовмаш. Я потрапив до нього з дублюючого складу, з юнацького баскетболу, він багато чому навчив мене і багато чого показав. Тоді я у 20 років зрозумів, що нічого не знаю в баскетболі і всьому потрібно вчитися спочатку. Було важко, проте тоді допомагали старші гравці і сам тренер. 
Я ним завжди захоплювався як тренером і досі слідкую за його кар'єрою.

- Так, Звездан Мітрович для багатьох став одним із найяскравіших тренерів Суперліги.
- Насправді, не кожен наважився би в золоті часи Суперліги взяти 20-річного гравця до основної команди, особливо, коли сам тренер – іноземець, а в клубі й українські гравці були майже всі зі складу національної збірної. Він довіряв мені, навіть в іграх ліги ВТБ випускав у старті, дозволяв і по 15 хвилин грати. Тренер повірив у мене, за що я йому дуже вдячний. 
І скількох молодих гравців він іще відкрив, той же Андрій Агафонов, який грав за БК Тернопіль минулого сезону, за часів южненського Хіміка...
Звездан Мітрович багато років працював в Україні і допоміг багатьом молодим гравцям. А зараз він підкорює Європу.

- Чи слідкував ти за тренерською діяльністю нашого головного тренера Дмитра Олександровича Забірченка?
- Так, я знаю, що коли він закінчив грати, то розпочав свою тренерську кар'єру в команді Першої ліги в рідному місті, у Дружківці. Він піднімав там баскетбол, і мені здається, що в нього вийшло, адже команда існує й досі, ще й непогано виступає. Місцева влада нарешті зацікавилася баскетболом, люди почали приходити на ігри та вболівати.
Якщо ж казати про Дмитра Олександровича в Тернополі, то я слідкував, як команда розпочинала у Вищій лізі. Що я думаю? Молодці, браво! Тоді ж я грав у Київ-Баскеті, ми приїздили на кубкові ігри до Тернополя, які проходили ще в університетському залі. Ми приїхали повним складом, першу гру впевнено виграли, а другу гру – впевнено програли. Але за результатом двох матчів ми, на диво, пройшли Дмитра Олександровича і його тоді ще просто льотчиків [сміється]. 
А щодо першого сезону в Суперлізі, то були моменти, коли БК Тернопіль виходив на 3 місце в регулярному чемпіонаті. Це заслуговує великої поваги!
Команди з солідним бюджетом, як Прометей, можуть одразу ж претендувати на щось… Тернопіль же зміг залишити в мене і, я думаю, у всієї України, позитивні враження саме завдяки тренеру та гравцям.

- Як думаєш, який вклад ти зможеш зробити в команду БК Тернопіль?
- Це вже точно видніше Дмитру Олександровичу, але впевнено можу сказати, що ми будемо виходити на майданчик і робити все можливе й неможливе для того, щоб перемагати в кожному матчі та радувати наших фанатів. 
Я хочу, щоб люди приходили на ігри і, хоч команда й нова, вболівали кожен матч. Щоб усі знали, що в Тернополі тепер є баскетбол!

Новини по темі
Обирай найкращого гравця Суперліги Favbet в лютому!
Обирай найкращого гравця Суперліги Favbet в лютому!
Визначаємо MVP чергового ігрового місяця регулярного чемпіонату
Ярослав Кадигроб перейшов у Прикарпаття-Говерлу
Ярослав Кадигроб перейшов у Прикарпаття-Говерлу
Форвард змінив клуб в українській Суперлізі
Дніпро провів майстер-клас для учасників Шкілької ліги
Дніпро провів майстер-клас для учасників Шкілької ліги
Гравці і тренери Дніпра проведи для учнів майстер-клас, пограли в баскетбол та провели автограф- та фотосесії.
БІПА припинила співпрацю з трьома гравцями
БІПА припинила співпрацю з трьома гравцями
Шанс проявити себе отримають молоді баскетболісти
Турнірна таблиця Суперліги Favbet перед останніми баблами
Турнірна таблиця Суперліги Favbet перед останніми баблами
В регулярному чемпіонаті залишилось провести один ігровий тиждень
Віталій Биков: Роблю все для того, щоб команда перемагала
Віталій Биков: Роблю все для того, щоб команда перемагала
Віталій Биков розповів про особисті амбіції, фізичну та ментальну складову баскетболу та очікування від завершальної частини сезону.
БК Запоріжжя підписав на кінцівку сезону розігруючого Дніпра
БК Запоріжжя підписав на кінцівку сезону розігруючого Дніпра
Микита Джеріхов є кандидатом до молодіжної збірної України
Черкаські Мавпи повернули до складу Олександра Тищенка
Черкаські Мавпи повернули до складу Олександра Тищенка
Черкаський клуб знайшов заміну Сергію Скірі.
Дніпро обіграв Політехніку-Галичину в дограванні матчу Суперліги Favbet
Дніпро обіграв Політехніку-Галичину в дограванні матчу Суперліги Favbet
Лідер чемпіонату здобув свою 24-ту перемогу в сезоні
Володимир Коваль: Основна задача – це перемога в чемпіонаті і перемога в Кубку України
Володимир Коваль: Основна задача – це перемога в чемпіонаті і перемога в Кубку України
Наставник Дніпра прокоментував останній бабл команди в Рівному
Сергій Скіра: Завдання та цілі завжди максимальні – це чемпіонство
Сергій Скіра: Завдання та цілі завжди максимальні – це чемпіонство
Бігмен Сергій Скіра прокоментував свій перехід до Київ-Баскета.
Вадим Пудзирей: Табачник сказав Бродському:
Вадим Пудзирей: Табачник сказав Бродському: "Сьогодні одеські євреї мають обіграти київських"
Легенда одеського баскетболу Вадим Пудзирей розповів, як створювалася баскетбольна БІПА, про ігри за збірну України з баскетболу та суддівство.
Сергій Скіра перейшов до Київ-Баскета
Сергій Скіра перейшов до Київ-Баскета
Черкаські Мавпи віддали свого центрового в оренду
Валерій Плеханов: Головне завдання утриматись у четвірці
Валерій Плеханов: Головне завдання утриматись у четвірці
Наставник Запоріжжя прокоментував матчі команди в баблі в Рівному
Favbet