Всі категорії новин
Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги

Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги

Головний тренер чоловічої збірної України Айнарс Багатскіс розповів про тренувальний збір національної команди перед матчами кваліфікації чемпіонату світу-2023, в яких наша команда в липні зіграє проти Грузії, Північної Македонії та Іспанії.

Айнарсе, як пройшов збір у Ризі, як працюєте в Італії?

— Спочатку ми планували, що наприкінці травня поїдемо на два тижні в Тайвань, де хотіли додати до команди молодих гравців та дебютантів. У нас була б класна можливість попрацювати з ними та подивитися на ширше коло кандидатів, з яких можна було б обрати тих, хто буде в Італії. На жаль, збір у Тайвані було скасовано через спалах коронавірусу і ми змушені були б довгий час проводити на карантині. 

В Ризі у нас був короткий агресивний та позитивний збір. Хлопці розуміли, що є серйозна конкуренція не певних позиціях. Мені дуже сподобалося їх ставлення до роботи. Збірній завжди потрібна свіжа кров.

Зараз в Італії створені відмінні умови для роботи — дякуємо за цю можливість італійській Федерації. Намагатимемося не перебільшувати з навантаженнями, адже тут спекотно. У нас одне інтенсивне та якісне тренування на день. Стараємося правильно розставляти акценти, думаючи про свою гру, але вже потроху думаємо про те, що роблять на майданчику грузини. 

В розпорядженні тренерів знаходяться 14 гравців. У нас продовжується становлення команди, адже з нами немає Близнюка, Липового та Войналовича. Ми думаємо про те, хто буде лідером. У попередніх матчах лідерами були Близнюк, Липовий та Рендл і зараз нам потрібні гравці, які їх замінять та дадуть результат. Мені подобається те, що ті хлопці, які знаходяться зараз у команді, грають жорстко, агресивно, але коректно. Ми не зможемо зіграти вдало, якщо гратимуть лише 1-2 гравці. Ми повинні грати як команда і я хотів би, щоб в кожній грі був свій лідер. Над цим зараз і працюємо. Але не може залишитися безслідним те, що тих вищезгаданих гравців не буде.

Як оціните роботу молодих гравців — Ковляра, Сергеєва, Тиртишника?

— Щодо Ковряла, то тренери вирішили, що він зараз більше потрібен команді збірної України U-20. Для мене, як для тренера, важливо, щоб гравець почав готуватися з командою з першого дня. Віталій Степановський добре знає Ковляра, але командну хімію ніхто не скасовував. Саме тому його немає зараз у національній команді, він готується до чемпіонату Європи з молодіжкою.

Мені дуже сподобалося, як проявили себе Сергеєв та Тиртишник, Шундель, але зараз тренери вирішили, що вони залишаються у найближчому резерві.

Читайте: Рекорди чемпіонатів Європи: топ-5 найрезультативніших виступів українців

Які плани на контрольні матчі проти Словаччини та Португалії?

- Ми не збираємося грати одними і тими ж гравцями, адже склад у нас рівний. В цих матчах ми подивимось на тактичні варіанти та різні поєднання гравців на майданчику. Умовно все зрозуміло, але є тренування та попередній досвід, а є безпосередньо гра, навіть якщо вона контрольна. В таких матчах треба дивитися, що працює, а що — ні.

У збірної Грузії має додатися до передньої лінії центровий Індіани Гога Бітадзе. Як протистояти потужному фронткорту цієї збірної?

- Ми провели непоганий матч у Грузії, де прямо перед грою втратили Геруна. Ми програли саме тому що нам не вистачало сантиметрів під кільцем. Все ж таки, щодо імен Шенгелії та Шермандіні, то тут коментарі зайві. Якщо до них додається Бітадзе, то це дуже серйозна сила під кільцем. Вони всі технічні, всі можуть забити з середньої та дальньої дистанцій. Є певні задумки і зараз над цим ми працюємо на тренуваннях.

Для грузинів також важливо те, в якій формі приїде Тед Макфаден, який знищив нас у першій половині матчу в Тбілісі. Я не можу сказати, що захист один на один проти нього був на висоті, адже перші кидки він забив без супротиву. А коли він спіймав кураж, зупинити вже його важко. Плюс у них додався дуже досвідчений комбогард Дуда Санадзе. Повірте, Грузія ставить перед собою дуже високі цілі. На матч з нами вони привезли Шенгелію, а потім вони просто віддали гру іспанцям, зробивши акцент на грі проти України. Ну і в неповному складі переїхали македонців.

Нам треба зробили так, щоб грузини не були готові до конкретного стилю гри. Як я бачу зараз, вони не дуже комфортно почувають себе у швидкісному баскетболі, коли високі інтенсивність та динаміка гри. Вони добре почуваються у позиційному баскетболі і постійно збивають темп гри. Наша задача — пришвидшити гру, тому є небезпека збільшення кількості втрат. Але якщо ми хочемо досягти успіху в матчі з грузинами, ми маємо з перших хвилин пришвидшувати гру. Ми маємо грати швидко, агресивно та розумно.

Які очікування від виїзної гри проти Північної Македонії та матчу проти Іспанії?

- Ми поки що взагалі не думаємо про Іспанію. Це фаворит нашої групи і в цілому фаворит всієї кваліфікації. Виходячи з першого матчу в Києві, потроху готуємося до гри з Північною Македонією. Якщо в них гратиме Ненад Димітрієвич — це половина комнади. З ним та без нього — це дві різних збірних. Але найважливіша завжди перша гра, лише потім буде Північна Македонія. 

Багато зірок НБА підтверджують свою участь у матчах за збірну — у відборі на ЧС-2023 та на Євробаскеті-2022. Про що говорить ця тенденція?

- Я би хотів сказати не про це, а про те, що у нас є гарні новини і все має стати зрозуміло найближчими днями. Я дуже сподіваюся, що у нас будуть Михайлюк та Лень — з ними ми зовсім інша команда. Вони дуже хочуть грати і гадаю вони скоро будуть у нас. Це поки що все, що я можу сказати про це.

Читайте: Відбір на ЧС-2023: ситуація в групі збірної України

Чи поставлено крапку в історії з натуралізацією Майка Кеффі та Дінаджело Харрісона?

- Тут лише одна причина — війна. Звичайно, було б добре, якщо б був один з цих гравців, адже вони довели, що вони можуть допомогти українській команді та гравцям. Але ми маємо виконати поставленні задачі і без натуралізованих гравців. Тому немає і Рендла.

Як ви оціните ігрову форму баскетболістів, які зараз працюють в збірній після виснажливого сезону?

- Всі гравці приїхали в різних фізичних кондиціях спочатку до Риги, а потім в Італію. Хтось грав більше, хтось менше, хтось взагалі не грав. Моє завдання, як тренера, підвести команду до загальних кондицій та не перетренувати гравців. Ми, як тренери, готові жити в залі 24 години, але зараз діє правило, що іноді, чим менше, тим краще. Важливо не загнати команду в яму, адже вони і без того дуже стараються. Зараз те, як гравець зіграє за збірну, може сильно вплинути на його майбутнє, тому що сезон завершено і зараз є можливість добре проявити себе та визначитись із місцем роботи. Моє завдання, як тренера, допомогти гравцям продемонструвати свій найкращий баскетбол. Я хотів би, щоб за пару днів до матчу з Грузією ми були в оптимальній фізичній формі. Ми не зможемо нічого зробити на майданчику, якщо не будемо готові фізично. І зараз важливо підтягнути команду через баскетбольні вправи. 

Зараз будь-яка перемога кожної української команди важлива. Наскільки відчувається патріотизм гравців і як він може допомогти у майбутніх матчах?

- У гравців дуже багато патріотизму і хлопці постійно думають про те, що відбувається в Україні. У нас багато бажання, азарту, агресивності та патріотизму і важливо, щоб ми це контролювали. Щоб ми все це направили у правильне русло, щоб зробили все заради перемоги. І дуже хочу сподіватия, що арена в Ризі буде переповненою і глядачі нас гнатимуть вперед. Важливо зберегти все те, про що я сказав, але зіграти при цьому з холодною головою.

Новини по темі
Святослав Михайлюк зіграє за збірну України у найближчих матчах
Святослав Михайлюк зіграє за збірну України у найближчих матчах
Українські легіонери НБА отримали дозвіл зіграти за збірну України
Айнарс Багатскіс: Приїзд Михайлюка — це як ковток свіжого повітря
Айнарс Багатскіс: Приїзд Михайлюка — це як ковток свіжого повітря
Головний тренер національної команди задоволений підсиленням команди
Збірна України завершила збір у Португалії поразкою від місцевої збірної
Збірна України завершила збір у Португалії поразкою від місцевої збірної
Чоловіча збірна України впустила перемогу в другому контрольному матчі у Португалії.
Телеканал XSport транслюватиме найближчі матчі збірної України у відборі на ЧС-2023
Телеканал XSport транслюватиме найближчі матчі збірної України у відборі на ЧС-2023
Матч команди Айнарса Багатскіса у липні можна буде подивитись на загальнодоступному каналі
Чоловіча збірна України здобула перемогу над Словаччиною
Чоловіча збірна України здобула перемогу над Словаччиною
Команда Айнарса Багатскіса здобула перемогу в контрольному поєдинку
Чоловіча збірна України зіграє контрольний матч проти Словаччини: відеотрансляція
Відео24.06.2022
Чоловіча збірна України зіграє контрольний матч проти Словаччини: відеотрансляція
Команда Айнарса Багатскіса готується до відбору на ЧС-2023
Рекордсмени збірної України: Лукашов кращий за передачами, Рендл - за асистами за гру
Рекордсмени збірної України: Лукашов кращий за передачами, Рендл - за асистами за гру
В рейтингу передач в середньому за гру лідирують натуралізовані баскетболісти
Календар змагань збірних України з баскетболу на літо-осінь 2022
Календар змагань збірних України з баскетболу на літо-осінь 2022
Плануємо, коли очікувати виступів українських збірних цього літа.
Збірна України прибула на товариські матчі до Португалії
Збірна України прибула на товариські матчі до Португалії
Національна команда продовжує підготовку до матчів кваліфікації
Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги
Айнарс Багатскіс: Важливо направити бажання та патріотизм у правильне русло і зробити все заради перемоги
Головний тренер збірної України - про підготовку до матчів кваліфікації чемпіонату світу
Відбір на ЧС-2023: ситуація в групі збірної України
Відбір на ЧС-2023: ситуація в групі збірної України
У збірної України попереду три матчі першого групового раунду
Рекордсмени збірної України: Мішула та Гладир лідери за триочковими, у Євстратенка краща реалізація дільніх кидків
Рекордсмени збірної України: Мішула та Гладир лідери за триочковими, у Євстратенка краща реалізація дільніх кидків
Олександр Мішула вже в найближчому матчі може очолити рейтинг за кількістю реалізованих триочкових кидків.
Рекорди чемпіонатів Європи: топ-5 найрезультативніших виступів українців
Рекорди чемпіонатів Європи: топ-5 найрезультативніших виступів українців
Пригадуємо найкращі виступи наших баскетболістів у фінальних частинах Євробаскетів
Estafeta